Am
A bătut la E
ușa ta cAm
inevaE
Și n-a deschis nimAm
eneaAm
În tăcerea negrei nDm
opțiStă un Om și
F
plânE
ge,/:
Am
Fața Lui e nDm
umai răAm
ni,E
Pieptul numai sâAm
nge. ://: Cine ești străin pribeag, cine ești?
De-al cui dor Tu pribegești? :/
Pentru cine Te-au brăzdat
Bice fără număr?
/: Ce povară Ți-a lăsat
Rana de pe umăr? :/
De-al cui dor Tu pribegești? :/
Pentru cine Te-au brăzdat
Bice fără număr?
/: Ce povară Ți-a lăsat
Rana de pe umăr? :/
/: Eu sunt Robul ce slujesc tuturor
Un Om al durerilor :/
Nimeni plată nu Mi-a dat
Numai spini și ură…
/: Numai roșii trandafiri
Pieptul Mi-l umplură :/
Un Om al durerilor :/
Nimeni plată nu Mi-a dat
Numai spini și ură…
/: Numai roșii trandafiri
Pieptul Mi-l umplură :/
/: Eu sunt Pâinea ce S-a frânt lumii-ntregi
Și sunt Vinul noii legi :/
N-am venit să plâng în drum
Răni usturătoare…
/: Plâng pe cei ce pierd acum
Ultima chemare... :/
Și sunt Vinul noii legi :/
N-am venit să plâng în drum
Răni usturătoare…
/: Plâng pe cei ce pierd acum
Ultima chemare... :/
/: A bătut la ușa ta cineva
O, deschide-I, nu mai sta. :/
Nu-L lăsa să plece trist
Poate niciodată
/: Mâna Lui la ușa ta
N-are să mai bată :/
O, deschide-I, nu mai sta. :/
Nu-L lăsa să plece trist
Poate niciodată
/: Mâna Lui la ușa ta
N-are să mai bată :/
Am
A bătut la E
ușa ta cAm
inevaE
Și n-a deschis nimAm
eneaAm
În tăcerea negrei nDm
opțiStă un Om și
F
plânE
ge,/:
Am
Fața Lui e nDm
umai răAm
ni,E
Pieptul numai sâAm
nge. ://: Cine ești străin pribeag, cine ești?
De-al cui dor Tu pribegești? :/
Pentru cine Te-au brăzdat
Bice fără număr?
/: Ce povară Ți-a lăsat
Rana de pe umăr? :/
De-al cui dor Tu pribegești? :/
Pentru cine Te-au brăzdat
Bice fără număr?
/: Ce povară Ți-a lăsat
Rana de pe umăr? :/
/: Eu sunt Robul ce slujesc tuturor
Un Om al durerilor :/
Nimeni plată nu Mi-a dat
Numai spini și ură…
/: Numai roșii trandafiri
Pieptul Mi-l umplură :/
Un Om al durerilor :/
Nimeni plată nu Mi-a dat
Numai spini și ură…
/: Numai roșii trandafiri
Pieptul Mi-l umplură :/
/: Eu sunt Pâinea ce S-a frânt lumii-ntregi
Și sunt Vinul noii legi :/
N-am venit să plâng în drum
Răni usturătoare…
/: Plâng pe cei ce pierd acum
Ultima chemare... :/
Și sunt Vinul noii legi :/
N-am venit să plâng în drum
Răni usturătoare…
/: Plâng pe cei ce pierd acum
Ultima chemare... :/
/: A bătut la ușa ta cineva
O, deschide-I, nu mai sta. :/
Nu-L lăsa să plece trist
Poate niciodată
/: Mâna Lui la ușa ta
N-are să mai bată :/
O, deschide-I, nu mai sta. :/
Nu-L lăsa să plece trist
Poate niciodată
/: Mâna Lui la ușa ta
N-are să mai bată :/