C
Dacă eu aș fi un coC7
rbF f
Eu n-aș putea trăi ca orb
Cum
C
să nu Îi mulțumesc,Cân
G
d îngeri puii mi-i hrănescDa
C
c-aș fi-n pădure arC7
iciF d
Eu L-aș slăvi pe Domnul și nici
Nu
G
mi-ar păsa că râde de mineC
lumeaF
.G
T
Să-I dăm mulțumire
F d
Și stelele și dealurile
C
oți avem pentru ce...Să-I dăm mulțumire
F d
Și stelele și dealurile
G
Copacii spre Cer să bată dinC
palme!Dac-aș fi un crocodil
I-aș mulțumi Domnului umil
Că în valuri am mereu
Un zâmbet larg pe chipul meu
Dac-aș fi hipopotan
I-aș mulțumi că sunt titan.
N-aș fi mânios că nu-s cel mai frumos.
I-aș mulțumi Domnului umil
Că în valuri am mereu
Un zâmbet larg pe chipul meu
Dac-aș fi hipopotan
I-aș mulțumi că sunt titan.
N-aș fi mânios că nu-s cel mai frumos.
Dac-aș fi-n pustie leu,
M-aș închina Domnului și eu.
Dac-aș fi-n bârlog un urs,
I-aș mulțumi Lui în ascuns,
Dac-aș fi un papagal
Aș repeta: "Laudă-L, Laudă-L pe El"
Cel care ne-a creeat să fie lăudat.
M-aș închina Domnului și eu.
Dac-aș fi-n bârlog un urs,
I-aș mulțumi Lui în ascuns,
Dac-aș fi un papagal
Aș repeta: "Laudă-L, Laudă-L pe El"
Cel care ne-a creeat să fie lăudat.
C
Dacă eu aș fi un coC7
rbF f
Eu n-aș putea trăi ca orb
Cum
C
să nu Îi mulțumesc,Cân
G
d îngeri puii mi-i hrănescDa
C
c-aș fi-n pădure arC7
iciF d
Eu L-aș slăvi pe Domnul și nici
Nu
G
mi-ar păsa că râde de mineC
lumeaF
.G
T
Să-I dăm mulțumire
F d
Și stelele și dealurile
C
oți avem pentru ce...Să-I dăm mulțumire
F d
Și stelele și dealurile
G
Copacii spre Cer să bată dinC
palme!Dac-aș fi un crocodil
I-aș mulțumi Domnului umil
Că în valuri am mereu
Un zâmbet larg pe chipul meu
Dac-aș fi hipopotan
I-aș mulțumi că sunt titan.
N-aș fi mânios că nu-s cel mai frumos.
I-aș mulțumi Domnului umil
Că în valuri am mereu
Un zâmbet larg pe chipul meu
Dac-aș fi hipopotan
I-aș mulțumi că sunt titan.
N-aș fi mânios că nu-s cel mai frumos.
Dac-aș fi-n pustie leu,
M-aș închina Domnului și eu.
Dac-aș fi-n bârlog un urs,
I-aș mulțumi Lui în ascuns,
Dac-aș fi un papagal
Aș repeta: "Laudă-L, Laudă-L pe El"
Cel care ne-a creeat să fie lăudat.
M-aș închina Domnului și eu.
Dac-aș fi-n bârlog un urs,
I-aș mulțumi Lui în ascuns,
Dac-aș fi un papagal
Aș repeta: "Laudă-L, Laudă-L pe El"
Cel care ne-a creeat să fie lăudat.