Isus o ușă ne-a deschis,
Prin jertfa-I de pe cruce,
Prin ea intrăm în Paradis,
Doar El de ne conduce
Prin jertfa-I de pe cruce,
Prin ea intrăm în Paradis,
Doar El de ne conduce
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Deschisă-i ușa-celora
Ce dornici sunt de pace;
Voioși ei pot intra prin ea,
Căci fericiți îi face
Ce dornici sunt de pace;
Voioși ei pot intra prin ea,
Căci fericiți îi face
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Lumina lumii e Isus,
Cărarea luminează;
A nopții negură s-a dus
Și frica încetează
Cărarea luminează;
A nopții negură s-a dus
Și frica încetează
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Supuși chemării ce-auzim
Și cu recunoștință,
Plini de nădejde noi pășim
Spre sfânta locuință
Și cu recunoștință,
Plini de nădejde noi pășim
Spre sfânta locuință
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Isus o ușă ne-a deschis,
Prin jertfa-I de pe cruce,
Prin ea intrăm în Paradis,
Doar El de ne conduce
Prin jertfa-I de pe cruce,
Prin ea intrăm în Paradis,
Doar El de ne conduce
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Deschisă-i ușa-celora
Ce dornici sunt de pace;
Voioși ei pot intra prin ea,
Căci fericiți îi face
Ce dornici sunt de pace;
Voioși ei pot intra prin ea,
Căci fericiți îi face
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Lumina lumii e Isus,
Cărarea luminează;
A nopții negură s-a dus
Și frica încetează
Cărarea luminează;
A nopții negură s-a dus
Și frica încetează
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Supuși chemării ce-auzim
Și cu recunoștință,
Plini de nădejde noi pășim
Spre sfânta locuință
Și cu recunoștință,
Plini de nădejde noi pășim
Spre sfânta locuință
Stăpânul meu,
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta
Îți mulțumesc,
Tu ușa mie mi-ai deschis,
Să pot intra
Și eu în casa Ta